Ludzie - największy kapitał branży
kolejowej w Polsce!

Bartłomiej Buczek

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Przewozów

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście sp. z o.o.

 

Ukończył Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Transport i Logistyka (1997 rok), studia podyplomowe „Szkoła Menadżerów” w Instytucie Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego (2005 rok) oraz studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości na Wydziale Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie (2013 rok).

 

Pracę w przedsiębiorstwie PKP rozpoczął w dniu 28 stycznia 1991 roku w charakterze stażysty na konduktora na Stacji Pozaklasowej Gdańsk Główny. Był m.in. konduktorem, kierownikiem pociągu, pracownikiem Biura Handlowego – Pasażerskiego byłej Północnej DOKP w Gdańsku, kierownikiem działu w Zakładzie Maszyn Torowych PKP w Gdańsku, instruktorem i kontrolerem handlowym ds. pasażerskich w Pomorskim Zakładzie Przewozów Regionalnych w Gdyni, głównym specjalistą a następnie kontrolerem w Centrali PKP Intercity S.A. Od 1 czerwca 2006 roku do 30 czerwca 2009 roku był dyrektorem zakładu PKP IC – w Gdyni i w Poznaniu. Od 1 lipca 2009 roku związany ze spółką PKP SKM w Trójmieście sp. z o.o.

 

Jest Przewodniczącym Grupy Roboczej UIC (Międzynarodowego Związku Kolejowego) – CRTS (Koleje Regionalne i Aglomeracyjne), ekspertem w Polskiej Izbie Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei oraz Przewodniczącym Rady Programowej dwumiesięcznika „Raport Kolejowy”, na łamach którego aktywnie też publikuje. Współautor kilku publikacji książkowych poświęconych problematyce transportu kolejowego, między innymi redaktor oraz współautor monografii PKP SKM pt. „Z dziejów Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście”.

 

Zainteresowania obejmują szeroko rozumianą problematykę historii kolei, w szczególności w zakresie pojazdów kolejowych. Prywatnie, właściciel kolekcji obejmującej szereg uratowanych przed zniszczeniem kolejowych artefaktów.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen