Ludzie - największy kapitał branży
kolejowej w Polsce!

Damian Grabowski

Prezes Zarządu Arriva RP oraz Arriva Polska

 

Absolwent Indiana University w Bloomington, Indiana (Stany Zjednoczone) z tytułem Bachelor of Science w Biznesie, ze specjalizacją Marketing-Dystrybucja oraz drugorzędnymi specjalizacjami w Matematyce, Ekonomii oraz Językach i Literaturze Słowiańskiej. Ukończył także w 2004 roku dzienny program studiów INSEAD MBA w Fontainebleau (Francja).

 

Karierę zawodową rozpoczynał w American Airlines, największych w tym czasie liniach lotniczych na świecie. Ponad 4 lata pracował na stanowiskach coraz to wyższej odpowiedzialności w departamencie zarządzania przychodami, zajmując się różnorodnymi rynkami: Stany Zjednoczone, Europa, Ameryka Łacińska oraz jako lider zespołu Azja Pacyfik.

 

Po ukończeniu studiów MBA powrócił do Polski, pracując krótko jako niezależny konsultant wraz z Kolaja&Partners przy projekcie dla CTL Logistics czy też Kompanii Piwowarskiej. Pod koniec 2005 roku powrócił do branży lotniczej. Ponad 2 lata pracował jako dyrektor działu siatki połączeń i rozkładów lotów firmy Wizz Air, gdzie między innymi doprowadził do otwarcia blisko 50 nowych tras, a spółka miała najwyższe wykorzystanie samolotów wśród linii obsługujących połączenia w ramach jednego kontynentu.

 

Od 2008 roku na stałe związany z branżą kolejową, jako osoba odpowiedzialna za obecność grupy Arriva w Polsce. Osobiście między innymi odpowiedzialny za przejęcie pełnej kontroli przez Grupę Arriva w spółce operacyjnej, która wcześniej funkcjonowała jako JV, oraz rozwój działalności w Polsce. Obecnie Prezes Zarządu spółek Arriva RP oraz Arriva Polska.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen