Fabryka Urządzeń Kolejowych

64-000 Kościan

ul. Gostyńska 57-59

tel. +48 65 512 21 24

e-mail: marketing@fuk.com.pl

www.fuk.com.pl


Fabryka Urządzeń Kolejowych jest spółką, która powstała w wyniku połączenia dwóch firm, działających w branży kolejowej od 1992 roku. Prawie 25 lat działalności jest potwierdzeniem naszej pozycji rynkowej.

 

Zajmujemy się produkcją konstrukcji i osprzętu sieci trakcyjnej kolejowej oraz tramwajowej. Na przestrzeni lat ulokowaliśmy się na wysokiej pozycji w branży kolejowej i staliśmy się wiodącym producentem wyrobów dla potrzeb polskiego kolejnictwa.


Nasze wyroby dostarczamy do wszystkich firm budujących sieć trakcyjną w Polsce. Otrzymane listy referencyjne świadczą jednoznacznie, że kontrahenci uważają nas za firmę rzetelną, elastyczną i prężnie działającą. Cenią nas za jakość dostarczanych wyrobów, kompletność i terminowość dostaw oraz dołączanie niezbędnej dokumentacji.


Działy: projektowy i konstrukcyjny Fabryki, opracowują i wdrażają innowacyjne wyroby, odpowiadające oczekiwaniom rozwijającego się rynku kolejowego. 

 

 

Terminy dostaw uzależnione są od wielkości i rodzaju zamówionych wyrobów oraz miejsca dostawy. Własny transport i duże zaplecze magazynowe pozwalają nam na realizacje dostaw krótkoterminowych i nagłych zamówień.


Jako zakład produkujący osprzęt sieci trakcyjnej w swojej asortymentowej ofercie posiadamy ponad 600 wyrobów. Produkujemy elementy osprzętu sieci trakcyjnej wykonane ze stali, miedzi i aluminium oraz odlewy z brązu i żeliwa. Nasz bogaty park maszynowy, pozwala realizować zamówienia na elementy nieujęte w wykazie produkowanego osprzętu, według dokumentacji dostarczonej przez zamawiającego.


Obecnie jesteśmy jedynym zakładem w Polsce produkującym kompleksowo osprzęt trakcyjny i stalowe konstrukcje wsporcze oraz nośne (słupy, dźwigary, bramki semaforowe, itp.) dla trakcji kolejowej i tramwajowej. Oferowane wyroby produkujemy według zaktualizowanej dokumentacji KOLPROJEKTU w pełnym zakresie katalogowym PKP—PLK.


Produkowany przez nas osprzęt sieci trakcyjnej i konstrukcje wsporcze podlegają cyklicznym badaniom przez Instytut Inżynierii Materiałowej Politechniki Poznańskiej oraz Zakład Konstrukcji i Badań Wytrzymałości Instytutu Techniki Budowlanej.

 

Aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku proponujemy dostawy kompleksowe w cenach fabrycznych oraz oferujemy własną powierzchnię magazynową, co umożliwia inwestorowi zminimalizować koszty przechowywania zamówionych towarów.

 

fot. Krzysztof Mania
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen