KOLEN R. Jaworski i Wspólnicy
Spółka jawna

05-091 Ząbki, ul. Bratnia 8a

tel. +48 22 762 84 44, tel. kom. +48 502 52 90 15

e-mail: info@kolen.pl

www.kolen.pl

 

 

Firma KOLEN została założona w 1992 roku przez specjalistów w dziedzinie układów zasilania trakcji elektrycznej prądu stałego i energoelektroniki. Celem spółki było opracowanie i wdrażanie do produkcji aparatów i urządzeń
brakujących na rynku, a niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu zasilania trakcji elektrycznej.


• Produktami firmy są urządzenia do systemu zabezpieczeń ziemnozwarciowych w obwodach zasilania trakcji elektrycznej prądu stałego. System zapewnia wyłączalność zwarć doziemnych, ochronę przeciwporażeniową i ograniczanie prądów błądzących. Podstawowymi jego elementami są firmowe ograniczniki niskonapięciowe TZD.


• Dla zapewnienia prawidłowego działania systemu, opracowano i wykonano specjalistyczne testery do kontroli aparatów i urządzeń w nim zastosowanych.


• Unikalnym rozwiązaniem jest impulsowy miernik do pomiaru rezystancji uziomów prostych i złożonych wykorzystujący tory kolejowe lub tramwajowe jako sondę prądową o znanej rezystancji doziemnej. Wysokoprądowy impuls pomiarowy do 100 A i cyfrowa analiza, eliminuje wpływ zakłóceń i indukcyjności badanych obwodów na wyniki pomiarów.


• Opracowany i wykonany został też przenośny tester do diagnostyki wyłączników szybkich prądu stałego w zakresie do 6000 A. Źródłem prądu probierczego jest bateria superkondensatorów zasilana z jednofazowej sieci 230 V.


• Produkty firmy zostały skonstruowane na podstawie własnych opracowań i wynalazków.

 

 

Firma KOLEN służy doradztwem technicznym w zakresie ochrony ziemnozwarciowej oraz problematyki związanej z ograniczeniem prądów błądzących.

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen