H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.

61-485 Poznań

ul. 28 czerwca 1956 r. 223/229

tel. +48 61 831 26 68 

fax +48 61 831 20 07

e-mail: sekretariat@fpspoznan.pl 

www.fpspoznan.pl

 

 

H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. posiada długoletnie i bogate doświadczenie w zakresie konstruowania, produkcji, modernizacji i napraw pojazdów szynowych.

 

 

Oferta firmy obejmuje:

•  produkcję wagonów (pasażerskich wagonów kolejowych: 1 oraz 2 klasy, przedziałowych, bezprzedziałowych, restauracyjnych, sypialnych, business-class i  innych do jazdy z prędkością do 200 km/h)

• produkcję wózków z rodziny 25AN

• produkcję tramwajów

• modernizacje, przebudowy, naprawy, remonty pojazdów szynowych, w tym również autobusów szynowych i elektrycznych zespołów trakcyjnych (m.in. głębokie modernizacje jednostek EZT typu EN57)

• usługi: produkcję konstrukcji spawanych, kompletnych pudeł pojazdów szynowych, ram i belek bujakowych, podwozi wagonów i innych specjalistycznych konstrukcji spawanych, malowanie i lakierowanie pojazdów szynowych i konstrukcji metalowych, pomiary nacisków zestawów kołowych i ważenie pojazdów szynowych.

 

 

FPS jest jedynym polskim producentem i dostawcą nowych wagonów pasażerskich przystosowanych do komunikacji międzynarodowej z prędkością maksymalną do 200 km/h, w tym również przeznaczonych do komunikacji przestawczej po torach 1435/1520 mm łączącej dwa systemy kolejowe.

 

Wieloletnie doświadczenie w produkcji taboru kolejowego pozwala na wykonanie wszelkiego rodzaju zamówień przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. 

 

Firma wdrożyła do produkcji wszystkie typy wagonów pasażerskich o prędkościach eksploatacyjnych do 200 km/h, które mogą być konfigurowane w różnych składach pociągowych z lokomotywą o charakterystyce zbliżonej do pociągu zespolonego.

 

 

z tradycją w przyszłość…

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen