ul. Sadowa 18

05-520 Konstancin-Jeziorna

tel. +48 (22) 756 49 10

fax: +48 (22) 717 51 42

e-mail: biuro@radioautomatyka.pl

       www.radioautomatyka.pl

Partner firmy:

 

Pierwszą lokomotywą ze zdalnym radiowym sterowaniem produkcji Akerstroms/Szwecja była lokomotywa 401Da pracująca w Hucie Częstochowa. Rozpoczęła pracę w 1995 roku, obsługując jednoosobowo przewozy w Hucie. Od tego czasu około 100 lokomotyw zostało wyposażonych w Polsce w sterowanie radiowe. Główną przyczyną była konieczność obniżenia kosztów i możliwość przejścia na obsługę jednoosobową. Jednocześnie zwiększyło się bezpieczeństwo manewrów, gdyż maszynista jest zawsze na początku składu. Zniknęła również jedna z przyczyn wypadków, którą były błędy w komunikowaniu się maszynisty z ustawiaczem.

 

 

 

Oprócz klasycznych manewrów sterowanie radiowe pozwoliło usprawnić takie operacje, jak: wprowadzanie wagonów na obrotnicę wagonową, podstawianie cystern cementowych do załadunku czy wagonów do załadunku piasku. Maszynista wyposażony w nadajnik radiowy stoi w miejscu, gdzie dobrze widzi całą operację. Sterowanie radiowe znalazło również zastosowanie w pociągach sieciowych, gdzie przestawienia składu w trakcie prac montażowych są wykonywane z górnego pokładu.

 

Dziś oferujemy rozwiązania dla wszystkich typów lokomotyw manewrowych pracujących w Polsce, począwszy od 401Da, przez SM42, 6Dg, S200, TEM2, aż po najnowszą zmodernizowaną 15/16D.

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen