Rail Tech Papla Sp. z o.o.

ul. Ułanów 11

43-346 Bielsko-Biała

tel. +48 33 821 01 72

fax +48 33 472 07 44

e-mail: info@railtech.pl

  www.railtech.pl

 

Historia firmy HaslerRail A.G. rozpoczęła się w Szwajcarii w roku 1887. W związku z szybkim rozwojem transportu szynowego na początku XIX wieku powstała potrzeba mierzenia prędkości pociągów. W 1887 roku Gustav Adolf Hasler wyprodukował pierwszy szybkościomierz. W 1891 roku firma Hasler opatentowała swoje innowacyjne rozwiązanie pod nazwą TEL®.

 

Urządzenie TEL® wskazywało prędkość pojazdu oraz zapisywało przebytą drogę i czas. W roku 1920 firma Hasler zaczęła produkować swoje urządzenia pod nazwą TELOC®, która powstała z połączenia dwóch wyrazów TEL i Loc jak Locomotive. Kolejnym produktem firmy HaslerRail był tachograf RT/A – powszechnie stosowany na całym świecie. Do dnia dzisiejszego eksploatowanych jest ponad 40 000 jego sztuk. W Polsce tachograf RT znalazł zastosowanie w 99% lokomotyw i w większości z nich eksploatowany jest do dzisiaj, a RailTechPapla Sp. z o.o. – jako wyłączny przedstawiciel Hasler Rail A.G. w Polsce – dostarcza do nich wszystkie oryginalne części.

 

W latach 80. XX wieku firma HaslerRail rozpoczęła pracę nad budową elektronicznego systemu zapisu danych z pracy lokomotywy oraz elektronicznego wskazania prędkości. W chwili obecnej urządzenia typu TELOC® są w stanie zapisać dane z ponad 3-miesięcznego okresu użytkowania lokomotywy. Produkowane od 1999 roku rejestratory TELOC 1500/2500/3000 są bardzo zaawansowanymi technicznie systemami, które dają użytkownikowi ogromne możliwości zapisu i analizy danych oraz utrzymania bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. W pojazdach, które wyposażone są w rejestrator TELOC 1500/2500, rejestrujemy od 16 do 128 sygnałów pochodzących z różnych urządzeń pokładowych.

 

 

Tachograf elektroniczny TELOC 1500/2500 jest rozwiązaniem nowoczesnym opartym o komputerowy zapis danych z możliwością szerokiej ich analizy przy pomocy komputera PC. Oprogramowanie umożliwia podgląd wszystkich zarejestrowanych parametrów z dokładnością do setnych części sekundy. Ten sposób akwizycji i rejestracji danych z jazdy spełnia wszystkie najnowsze wymagania bezpieczeństwa oraz normy opracowane przez CENELEC i UIC, będące podstawą do projektowania, produkcji i wdrażania urządzeń rejestrujących w pojazdach szynowych eksploatowanych na terenie Unii Europejskiej. Poza możliwością pracy w niemal wszystkich krajach Europy i świata, TELOC posiada również świadectwo rejestratora prawnego (JRU), które jest konieczne w przypadku zastosowania jako rejestratora JRU we wszystkich oferowanych systemach ERTMS/ETCS.

 

HaslerRail, będąc światowym liderem w produkcji rejestratorów zdarzeń, posiada stosowne dopuszczenia i certyfikaty w większości krajów europejskich.

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen