CLIP Logistics Sp. z o.o.

62-020 Swarzędz-Jasin

ul. Rabowicka 6

tel. +48 61 897 53 00

e-mail: biuro.zarzadu@clip-group.com

www.clip-group.com

 

 

CLIP Intermodal Container Terminal to Twój Partner w transporcie intermodalnym
 

CLIP Intermodal Container Terminal to nowoczesny terminal przeładunkowy dla kontenerów oraz naczep intermodalnych, łączący dwa środki transportu — drogowy i kolejowy w miejscowości Swarzędz-Jasin koło Poznania.

 

CLIP to również, albo przede wszystkim centrum magazynowo produkcyjne o powierzchni budynków ponad 300 000 m2 (Plan strefy) i dodatkowe 100 000 m2 planowane. Doskonała lokalizacja terminalu na skrzyżowaniu dwóch najważniejszych korytarzy TEN-T, a mianowicie North Sea—Baltic i Baltic—Adriatic oraz przy krajowej S5 i blisko autostrady A2 Berlin—Warszawa jest głównym atutem terminala. Pozytywny wpływ projektu na rozwój konkurencyjności podkreśla dodatkowo lokalizacja w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (podstrefa Swarzędz), dogodna dla transportu ciężarowego — przy drogach międzynarodowych E30, E65 i E28, bliskim sąsiedztwie autostrady A2, drogi ekspresowej S5, połączony wiaduktem kolejowym łączącym CLIP z drogą krajową nr 92. Funkcjonujący na terenach CLIP Group terminal o niezależnych możliwościach przeładunkowych w stosunku do zapotrzebowania rynku, jest bezpośrednio podłączony do stacji Swarzędz na linii kolejowej E20, wyposażony w 15 km własnych torów kolejowych, utwardzone place przeładunkowe, miejsca składowania kontenerów, drogę dojazdową oraz miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych. 

 

 

CLIP Intermodal Container Terminal rozbudowuje się w oparciu o posiadany potencjał lokalizacyjny i zaspokajanie indywidualnego zapotrzebowania naszych partnerów. Nowy CLIP Intermodal Container Terminal został otwarty w 2015 roku, ma powierzchnię 8 h i pojemność 4500 TEU. Inwestycja w sumie pochłonęła 20 mln euro, Unia Europejska współfinansowała nowy terminal z programu 7.4 w wysokości ponad 40%. Nowa inwestycja pozwala na zwiększenie możliwości przeładunkowych i magazynowych, wykorzystanie potencjału usług terminalowych kontenerów transportowanych w kierunku Wschód—Zachód, na poziomie: maksimum planowanych zdolności przeładunkowych: 

250 000 TEU/rok i obsługę do 20 składów na dobę. 

 

 

Posiadamy certyfikaty ISO, AEO status F i holenderskiej organizacji portu Rotterdam - Inland Links. CLIP Terminal, obsługuje kursujące 9 razy w tygodniu wahadłowe połączenie kolejowe na trasie Rotterdam—Swarzędz—Rotterdam i Swarzędz—Neuss—Swarzędz. Za to połączenie, nasz partner kolejowy ERS Railways w 2013 roku otrzymał tytuł Europejskiego Operatora Towarowego Roku przyznawany przez European Rail Congress and Award za innowatorskie połączenie Rotterdam — CLIP.

 

W 2014 CLIP razem z ERS otrzymał wyróżnienie za „Połączenie wahadłowe Terminalu CLIP z portem Rotterdam” w konkursie „Produkt innowacyjny: logistyka, transport, produkcja 2014”.

 
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen