LOTOS Kolej Sp. z o.o.

ul. Michałki 25, 80-716 Gdańsk 

tel. +48 58 308 76 55 

fax +48 58 308 76 78

e-mail: lotoskolej@lotoskolej.pl

www.lotoskolej.pl

 

LOTOS Kolej jest najbardziej innowacyjnym towarowym przewoźnikiem kolejowym na polskich torach. Wysoka jakość świadczonych usług, otwartość, elastyczność oraz atrakcyjne oferty przewozowe sprawiają, że LOTOS Kolej to ceniony partner licznych przedsiębiorstw. Udział Spółki w polskim rynku przewozów kolejowych wynosi około 8% (ponad 14% w zakresie kolejowych przewozów intermodalnych), co stawia ją na pozycji wicelidera rynku.

 

 

LOTOS Kolej obsługuje ponad 259 relacji przesyłek wagonowych w 16 województwach. Przewozy nadzorowane są z pięciu dyspozytorni, które znajdują się w Gdańsku, Wrocławiu, Zduńskiej Woli, Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle. Spółka kieruje przewozami poprzez stworzony specjalnie na jej potrzeby System Logistyki Kolejowej umożliwiający ustalenie bieżącego położenia wagonów oraz elektroniczny obieg dokumentów z każdego miejsca w kraju (również z lokomotyw!).

 

LOTOS Kolej oferuje:

  • kompleksowe  usługi związane z przewozami kolejowymi przesyłek rozproszonych, całowagonowych, całopociągowych,
  • obsługę bocznic,
  • wynajem taboru kolejowego,
  • czyszczenie cystern,
  • utrzymanie infrastruktury kolejowej.

LOTOS Kolej dysponuje jednym z najnowocześniejszych taborów lokomotyw w Polsce, w którego skład wchodzą: 6Dg, TRAXX F140 DC,TRAXX F140 DE, TRAXX F140 MS, ŠKODA serii 182 (typ E59), ŠKODA serii 181 (typ E31), Dragon E6ACT, SM 42.

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen