PKP CARGO CONNECT Sp. z o.o.
01-192 Warszawa

ul. Leszno 12
tel. +48 22 534 03 00
e-mail:
info@pkpcc.com
www.pkpcc.com

 

 


PKP CARGO CONNECT Sp. z o.o.

powstała z połączenis dwóch spółek spedycyjnych z wieloletnim  doświadczeniem na rynku, tj. PS TRADE TRANS

Sp. z o.o. oraz CARGOSPED Sp. z o.o. Pod nową nazwą działa na rynku od 2015 roku. 

 

Miarą biznesowego sukcesu PKP CARGO CONNECT jest zespół kilkuset pracowników umiejscowionych w wielu lokalizacjach na terenie Polski. To doświadczeni branżowi specjaliści, którzy swoją wiedzą wspierają Klientów w dedykowanych im rozwiązaniach transportowo-spedycyjno-logistycznych z zakresu: 
• spedycji kolejowej
• spedycji intermodalnej
• spedycji drogowej
• spedycji ponadgabarytowej
• przewozów promowych
• agencji celnych
• spedycji morskiej
• usług terminalowych i logistyki magazynowej.

 

 

Spedycja kolejowa. Stanowi podstawowy profil działalności spółki. Realizujemy usługi spedycyjne związane z transportem kolejowym wszelkiego rodzaju towarów, zarówno w pojedynczych wagonach, grupach wagonów, jak również składach całopociągowych. Organizujemy przewozy towarów na terenie Polski, pozostałych krajów Europy Zachodniej i Południowej oraz byłej WNP. Korzystamy przede wszystkim z usług  PKP CARGO S.A., które jest stuprocentowym udziałowcem PKP CARGO CONNECT,  jak również z innych renomowanych przewoźników kolejowych. Dysponujemy własnymi wagonami TALNS typ 441Vb do przewozu towarów sypkich, w tym zbóż i biomasy.


Spedycja intermodalna. Oferujemy rozwiązania intermodalne, wykorzystujące transport morski, drogowy, a przede wszystkim kolejowy, który jest głównym ogniwem „intermodalu”. Obsługujemy stałe połączenia kolejowe w relacjach międzynarodowych, jak również krajowych — z polskich portów morskich do sieci własnych i współpracujących terminali lądowych.


Spedycja drogowa. Oferujemy transport całopojazdowy i częściowy w relacjach krajowych oraz międzynarodowych. Zapewniamy transport towarów neutralnych i niebezpiecznych, również z kontrolą temperatury, ładunków spaletyzowanych i luzem (auta typu wywrotka). Dysponujemy autami długości 13,6 m typu plandeka, chłodnia, coilmulda, wywrotka oraz samochodami o tonażu 1,5 t i 3,5 t. Oferta drogowa PKP CARGO CONNECT obejmuje zarówno kraje Europy Zachodniej, Południowej, Środkowo-Wschodniej, Skandynawię, Rosję, Ukrainę, Białoruś, jak również kraje azjatyckie, m.in. Kazachstan i Turcję.

 

 

Transport ponadgabarytowy. Możemy dostarczyć wszelkiego rodzaju ładunki ponadgabarytowe, które przekraczają standardowe transportowe wymiary i masę w dowolne miejsca w Polsce i na świecie. Wieloletnie doświadczenie w organizacji przewozów ładunków ponadgabarytowych umożliwia nam opracowanie najkorzystniejszego dla Klienta rozwiązania dostawy towaru i zrealizowanie usługi z najwyższą jakością. Posiadamy doświadczenie w organizacji transportu maszyn i urządzeń hutniczych, maszyn rolniczych, wałów okrętowych, pojazdów samochodowych, ładunków z sektora energetycznego. Organizujemy również transport pojazdów szynowych dla czołowych producentów europejskich.

 

Spedycja promowa. Mamy dostęp do najnowocześniejszych promów morskich, wagonów kolejowych oraz innych maszyn usprawniających przewóz ładunków na każdym jego etapie, dzięki czemu możemy dostarczać dowolny asortyment —
w tym towary niebezpieczne oraz ponadgabarytowe — do i ze Skandynawii bez konieczności dokonywania przeładunku w porcie. Spedycja promowa w wykonaniu spółki pozwala na bezpieczną, szybką i sprawną — pod względem organizacyjnym, bezprzeładunkową komunikację ze Skandynawią przy zoptymalizowanych kosztach. 


Agencje Celne. PKP CARGO CONNECT od 2009 roku jest Upoważnionym Przedsiębiorcą z certyfikatem AEO. Sprawność działania firmy zapewnia sieć czternastu  agencji celnych oraz wielu składów celnych i magazynów czasowego składowania na terenie Polski. Dysponujemy wielomilionowymi zabezpieczeniami celnymi we wszystkich procedurach celnych. 

 

 

Spedycja morska. Organizujemy transport przesyłek  kontenerowych w relacjach importowych i eksportowych, we wszystkich kierunkach świata, ze specjalizacją na kierunku Daleki Wschód oraz USA przez główne porty morskie w Polsce (Gdańsk, Gdynia, Szczecin) oraz porty niemieckie (Hamburg, Bremerhaven). Dokonujemy i  nadzorujemy wszystkie czynności portowe,  w tym przeładunki towarów: rozformowanie kontenerów, wystawienia do rewizji celnych, nakładanie plomb kontenerowych, przygotowywanie dokumentacji statkowej.  

 

Usługi terminalowe i logistyka magazynowa. Posiadamy sieć terminali kontenerowych i konwencjonalnych, dzięki którym możemy zaoferować swoim Klientom pełen wachlarz usług logistycznych. Terminale w Małaszewiczach, Dorohusku oraz Medyce obsługują potoki ładunków z kierunku wschodniego. Na ich terenie przeładowujemy wszystkie rodzaje materiałów konwencjonalnych, głównie zboża, węgiel, drewno, metale i nawozy sztuczne. Nasze terminale kontenerowe są zlokalizowane w głównych centrach gospodarczych kraju: na Śląsku, w Wielkopolsce i na Mazowszu. Świadczą kompleksowe usługi intermodalne: transport kolejowy, samochodowy oraz przeładunki i składowanie kontenerów.


PKP CARGO CONNECT GmbH 
Nasza spółka-córka PKP CARGO CONNECT z siedzibą w Hamburgu oferuje swoim Klientom obsługę spedycyjną i celną przesyłek. Stanowi uzupełnienie oferty dla Klientów PKP CARGO CONNECT oraz jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie Klientów zagranicznych na usługi Grupy PKP CARGO.

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen