SMiOC FRENOPLAST

Bułhak i Cieślawski SA

12-100 Szczytno

Korpele 75 - Strefa

tel. +48 22 787 80 04

fax: +48 22 787 94 79

e-mail: info@frenoplast.pl

  www.frenoplast.pl

 

Firma FRENOPLAST Bułhak i Cieślawski SA została założona w roku 1985 przez jej współzałożycieli – panów Bohdana Bułhaka i Jerzego Cieślawskiego.

 

Produkowane przez nas okładziny hamulcowe dla pojazdów szynowych wyposażonych w hamulce tarczowe i wstawki hamulcowe typu K dla wagonów towarowych posiadają niezbędne certyfikaty UIC. Jesteśmy trzecią firmą w Europie, która uzyskała homologację UIC dla wstawki typu K. Oferujemy także okładziny i wstawki niehomologowane – stosowane, gdy homologacja UIC nie jest wymagana. Szczególnie interesująca jest wstawka typu LL, zastępująca wstawkę żeliwną –charakteryzuje się znacznie niższym zużyciem kół niż wstawki innych firm (w tym wstawki homologowane). Oferujemy również wykładziny gniazda skrętu i płyty do ślizgów bocznych do wagonów towarowych. Jesteśmy również aktywni w obszarze komunikacji miejskiej. Opracowaliśmy i wdrożyliśmy materiały cierne i wykonywane z nich okładziny hamulcowe dla tramwajów, które po uzyskaniu homologacji oferujemy i dostarczamy do wielu przedsiębiorstw komunikacji miejskiej – jesteśmy obecni m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy i in.

 

 

Należy podkreślić, że stosowane przez nas technologie są naszym własnym dziełem, nie wykorzystujemy technologii obcych.

 

Nasza firma przywiązuje bardzo dużą wagę do jakości dostarczanych produktów. Wdrożyliśmy system zarządzania jakością zgodny z ISO9001, a następnie IRIS02.

 

Efektem zaufania, jakim klienci darzą naszą firmę i nasze produkty, jest stale rosnąca sprzedaż wyrobów. Sprzedaż realizujemy zarówno w kraju, jak i za granicą. Nasi główni klienci krajowi to przewoźnicy z grupy PKP, a także koleje lokalne, oraz producenci taboru i zakłady naprawcze. W eksporcie szczególnie silną pozycję posiadamy na rynkach Afryki Północnej.

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen