HUTA BANKOWA Sp. z o.o.

41-300 Dąbrowa Górnicza

ul. Sobieskiego 24

tel. +48 32 295 74 00 – centrala

fax +48 32 295 76 13

e-mail: info@hutabankowa.pl

www.hutabankowa.pl

 

 

 

Huta Bankowa Sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającym się zakładem, który może poszczycić się ponad 180-letnią tradycją. Jesteśmy wiodącym producentem zarówno wyrobów długich tj. pręty okrągłe, kęsy, kęsiska, kształtowniki łebkowe, kątowniki, jak i obręczy kuto-walcowanych i pierścieni. Już w 1898 roku Huta Bankowa rozpoczęła produkcję obręczy kolejowych. Przez blisko 100 lat obręcze do zestawów kołowych normalnotorowych, wąskotorowych i tramwajowych wytwarzane były w tradycyjnej technologii kucia na wydziale młotowni. W 1996 roku wydział ten zakończył pracę a jego miejsce zajął jeden z najnowocześniejszych w Europie i jedyny w kraju wydział produkcji pierścieni i obręczy kuto-walcowanych. Wydział wyposażony jest w pełni zautomatyzowaną linię walcowniczą a sterowanie komputerowe procesu produkcyjnego pozwala na uzyskiwanie wyrobów o wysokiej powtarzalności wymiarowej. Uzupełnieniem ciągu walcowniczego jest linia do ulepszania cieplnego oraz stanowisko do badań ultradźwiękowych. Umożliwia nam to stałe rozszerzanie oferty a wysoka elastyczność linii produkcyjnej pozwala na produkcję wielu niestandardowych wyrobów w krótkich seriach. 

 

 

Odbiorcami obręczy do szynowych zestawów kolejowych produkowanych przez naszą spółkę, oprócz wszystkich polskich przewoźników, są także koleje egipskie, tajskie, rosyjskie, bułgarskie, rumuńskie, węgierskie oraz ukraińskie. Posiadamy uznania odbiorowe na produkcję obręczy wg UIC, BS, GOST, DSTU czy MAV.  

Standardowo produkujemy również obręcze tramwajowe, zarówno na rynek polski, gdzie zapewniamy 100% pokrycie zapotrzebowania rynku, a także ściśle współpracujemy z rynkiem niemieckim, rumuńskim, węgierskim i krajami bałkańskimi.

 

 

Nasza oferta obejmuje:

- obręcze nieobrobione do zestawów kołowych o wymiarach 850-1255 mm;

- obręcze tramwajowe nieobrobione do zestawów kołowych o wymiarach

   400-750mm;

- pierścienie kuto-walcowane o wymiarach 280-3600 mm, wysokości 35-560 mm i masie jednostkowej 30-2500 kg.

 

 

Nasze wyroby dostarczamy w stanie surowym, normalizowanym, zmiękczonym i ulepszanym cieplnie. Badania odbiorowe prowadzone są na podstawie warunków określonych w normach przedmiotowych przez Służby Kontroli Jakości Huty Bankowej, UDT, TÜV PRS, LRS, GL, DNV, BV, ABS.

 

 

Oferujemy Państwu ponadto osie kolejowe oraz tramwajowe w pełnym zakresie wymiarowym i gatunkowym, kute na wydziale kowarek, z prasą do kucia swobodnego o nacisku 20MN i obróbką cieplną ze stanowiskiem hartowania w roztworze polimerowym. Możemy dostarczyć  wyroby  kute w bardzo dużym asortymencie, od prętów kutych o wymiarach Ø 30 ÷ 650 mm i maksymalnej masie jednostkowej 10 ton/szt.

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen