MODUS Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A.

ul. Świętej Trójcy 2
85-224 Bydgoszcz

tel. +48 52 339 37 00
e-mail: 
modus@modus.com.pl
  www.modus.com.pl

 

Przedsiębiorstwo Odzieżowe MODUS S.A. z Bydgoszczy ma już 71 lat, a jego historia sięga roku 1945. W tym czasie, firma przeszła szereg zmian charakterystycznych dla historii gospodarczej naszego kraju. Podczas 40-lecia PRL było to przedsiębiorstwo państwowe, a następnie jednoosobowa spółka Skarbu Państwa. Potem MODUS wszedł w skład przedsiębiorstw przeznaczonych do prywatyzacji, w ramach programu narodowych funduszy inwestycyjnych, by ostatecznie stać się rynkową, w pełni sprywatyzowaną spółką akcyjną.

 

Jednakże, przez wszystkie te lata, niezależnie od formy własności, firma kojarzona była z produkcją szeroko rozumianego asortymentu mundurowego oraz odzieży służbowej i choć czasami w sklepach pojawiały się też kolekcje garniturów męskich (w Bydgoszczy funkcjonowały nawet sklepy firmowe), to były one jedynie dodatkiem dla głównej linii działalności.

 

 

Twarda rynkowa rzeczywistość gospodarcza, charakterystyczna dla okresu transformacji społeczno-gospodarczej z początku lat 90. XX wieku, obeszła się z całą branżą tekstylną niezwykle brutalnie. Zjawiska te nie ominęły również firmy MODUS. Z pięciu zakładów produkcyjnych, jakie istniały jeszcze w roku 1990, skomasowano działalność do jednego zakładu. Firma pokonała jednak trudności i, w odróżnieniu od innych podmiotów z branży, wyszła z tego trudnego okresu obronną ręką. Dziś uznawana jest za lidera w zakresie dostaw umundurowania wyjściowego i galowego dla Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej czy Izby Celnej. Na przestrzeni ostatnich czterech lat MODUS całkowicie odnowił swój park maszynowy, inwestując w najnowocześniejsze maszyny japońskie i niemieckie. Dzięki temu zoptymalizowany został czas pracy na poszczególnych stanowiskach. Firma intensywnie współpracuje z Instytutem Włókiennictwa w Łodzi, który bada materiały pod kątem zawartych w nich związków chemicznych, tarcia, rozciągliwości oraz odporności na warunki atmosferyczne. Dzięki temu, używane przez nich tkaniny do produkcji odzieży sprawdzane są pod kątem jakości i bezpieczeństwa. O najwyższej klasie wyrobów świadczą certyfikaty ISO 9001 oraz AQAP 2110. W tym roku firma otrzymała także certyfikaty Jakość Roku oraz Diament Forbesa 2016, za swój dynamiczny rozwój. 

 

Obecnie, niezwykle ważnym z punktu widzenia przyszłości obszarem działalności MODUS S.A. — poza tradycyjnym już dla firmy rynkiem umundurowania wyjściowego i galowego służb mundurowych — stał się rynek odzieży służbowej dla firm transportowych. Jest to bardzo perspektywiczna część rynku, na której spółka chce oprzeć swą przyszłościową strategię rozwoju — szczególnie jeśli spojrzy się na to poprzez pryzmat perspektyw rozwoju transportu publicznego na terenie Unii Europejskiej.

 

 

Obecnie MODUS S.A. dostarcza ubiory służbowe dla większości krajowych spółek kolejowych, wielu przedsiębiorstw komunikacji miejskiej, a także dla zagranicznych firm związanych z rynkiem transportu morskiego oraz lotniczego. W tym roku podjęto współpracę między innymi z firmą lotniczą Wizzair.

 

Wśród ogromnej liczby firm branży odzieżowej, szczególnie pochodzenia dalekowschodniego, coraz trudniej znaleźć tę, której wyroby w pełni zaspokajałyby nieco odmienne wymagania klientów instytucjonalnych, gdzie bardzo ważne są kwestie związane z trwałością i czasookresem intensywnego użytkowania. Nie ulega jednak wątpliwości, że do takich firm śmiało należy zaliczyć bydgoski MODUS.

 
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen