Zakłady Metalurgiczne
POMET S.A.

 61-037 Poznań
ul. Krańcowa 20

tel. +48 61 87 62 200

fax +48 61 87 70 571

e-mail: pomet@pomet.eu

  www.pomet.eu

 

Zakłady Metalurgiczne „POMET” S.A. rozpoczęły swoją działalność w 1913 roku, początkowo w ramach Towarzystwa Akcyjnego H. Cegielski, a od 1952 roku jako samodzielne przedsiębiorstwo produkcyjne. Jesteśmy Spółką zlokalizowaną w Poznaniu ze 100-letnim doświadczeniem w odlewnictwie staliw węglowych i niskostopowych.

 

Naszym odbiorcom oferujemy odlewy o masach jednostkowych od 5 do 5000 kg, zarówno surowe, jak i obrobione. Specjalizujemy się w produkcji odlewów dla branży kolejowej, energetycznej, maszynowej, górniczej oraz okrętowej. W ofercie firmy znajdują się między innymi odlewy do budowy lokomotyw, wagonów towarowych i pasażerskich oraz tramwajów. Dostarczamy wyroby staliwne na rynek Polski, krajów Unii Europejskiej oraz na potrzeby Rosji i krajów bałkańskich. 

 

Posiadamy wysoko wykwalifikowaną załogę, która nieustannie poszerza swoje kompetencje. Dysponujemy własnym biurem technologicznym pozwalającym nam na realizację całego procesu technologicznego: od pomysłu do produktu finalnego gotowego do montażu. Dzięki temu zapewniamy najwyższą jakość produkcji oraz utrzymywanie światowych standardów. Posiadamy ponadto własną modelarnię, laboratorium oraz wydziały: obróbki cieplnej i mechanicznej.

 

„POMET” nieustannie modernizuje techniki wytwarzania odlewów, aby nadążyć za światowymi trendami w metalurgii, co wymaga ciągłych inwestycji. Zwracamy uwagę na rozwój technologii, który gwarantuje coraz większy stopień ochrony środowiska.

 

Jesteśmy dostawcą technologicznie zaawansowanych i skomplikowanych odlewów, które odpowiadają najwyższym światowym wymaganiom jakościowym. Posiadamy certyfikat standardu ISO 9001 – 2008 wydany przez TUV Germany. Potwierdzeniem jakości naszych produktów są ponadto liczne certyfikaty towarzystw klasyfikacyjnych: Deutsche Bahn, PKP CARGO, PKP Intercity, Przewozów Regionalnych i inne: Polskiego Rejestru Statków, Germinischer Lloyd, Det Norske Veritas.

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen