Voith Turbo sp. z o.o. 

Majków Duży 74

97-371 Wola Krzysztoporska

tel. + 48 44 646 88 48

fax +48 44 646 85 20

e-mail: voithturbo.polska@voith.com

www.voith.pl

 

Voith, jedna z największych firm rodzinnych w Europie, działa nieprzerwanie od 1867 roku. Wyznacza standardy w branży paliwowo-energetycznej, papierniczej, surowcowej, motoryzacyjnej oraz w transporcie. Obroty koncernu za zeszły rok wyniosły 5,7 mld euro. Voith Turbo jest wiodącym specjalistą w dziedzinie hydrodynamicznych układów napędowych stosowanych w przemyśle, pojazdach użytkowych i szynowych. Naszą największą siłą jest innowacyjność w obszarach uchodzących za tradycyjne. 

 

W Polsce firma jest aktywna poprzez swoje przedstawicielstwo Voith Turbo sp. z o.o. już od 20 lat. Ślady jej obecności notowane są jednak znacznie wcześniej, m.in. kultowy wagon Luxtorpeda kursujący na trasie Kraków – Zakopane pod koniec okresu międzywojennego wyposażony był w przekładnię hydrauliczną Voith. Voith Turbo sp. z o.o., obsługująca poza Polską także rynki krajów nadbałtyckich i Ukrainy, w branży kolejowej zajmuje się doradztwem technicznym, sprzedażą oraz serwisowaniem systemów napędowych pojazdów elektrycznych i spalinowych. 

 

Nasza oferta obejmuje m.in. kompletne układy napędowe Voith PowerPack, mechaniczne przekładnie osiowe, automatyczne sprzęgi czołowe i międzywagonowe Voith Scharfenberg, wały Cardana oraz układy chłodzenia. Produkty Voith zapewniają niezawodne i ekonomiczne funkcjonowanie wszystkich rodzajów pojazdów szynowych – tramwajów, metra, autobusów szynowych, elektrycznych zespołów trakcyjnych lokomotyw i pociągów dużych prędkości. Jesteśmy dostawcą czołowych producentów taboru, m.in.: PESA, Newag, Solaris, Bombardier, Siemens, CAF, Stadler oraz Rotem. 

 

W historii dwukrotnie znaleźliśmy się w rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się firm „Gazele Biznesu”. Ponadto posiadamy złoty certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyznany przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen