THALES POLSKA sp. z o.o.

ul. gen. Józefa Zajączka 9

01-518 Warszawa

tel. +48 22 639 52 00

fax +48 22 639 52 99

e-mail: recepcja@thalesgroup.com 

www.thalesgroup.com

 

 

 

Thales jest obecny w Polsce od 1992 roku i zatrudnia ponad 250 pracowników. Grupa zapewnia swoim klientom technologicznie zaawansowane rozwiązania dla lotnictwa, transportu lądowego, obronności, bezpieczeństwa oraz przestrzeni kosmicznej. Thales jest kluczowym uczestnikiem polskiego rynku w zakresie systemów kierowania i sterowania ruchem kolejowym.

 

Dzięki działaniom Thales polska kolei staje się szybka i bezpieczna. Firma od wielu jest zaangażowana we wdrażanie najnowszych technologii z zakresu automatyki kolejowej, a pierwszym dużym zrealizowanym projektem był Poznański Węzeł Kolejowy. Thales jest pierwszą firmą, która z powodzeniem wdrożyła w naszym kraju system ETCS (European Train Control System) poziom 1. Zaprojektowany i wykonany przez Thales system obsługuje 225 km Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK) na odcinku z Grodziska Mazowieckiego do Zawiercia. Głównym celem tej inwestycji było zwiększenie bezpieczeństwa podróżowania oraz podniesienie maksymalnej prędkości pociągów do 200 km/h.

 

 

Systemy Thales sterują ruchem kolejowym na ponad 800 km linii. Na kolejnych 900 km Thales implementuje nowoczesne systemy automatyki kolejowej. Najważniejsze prace modernizacyjne prowadzone są na liniach łączących Warszawę z Trójmiastem oraz Łodzią, a także na linii E30 na odcinku Katowice-Kraków-Rzeszów.

 

Z systemów i urządzeń Thales korzysta także Instytut Kolejnictwa. Thales zabudował system ETCS poziom 1 na torze doświadczalnym w Żmigrodzie. Inwestycja rozszerza możliwości testowe w procesach certyfikacji prowadzonych przez Instytut Kolejnictwa.

 

W 2015 roku firma została zakwalifikowana przez PKP PLK do grona 10 największych firm, które łącznie realizują kontrakty stanowiące 93% całości nakładów inwestycyjnych.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen