Prokostal-Ładziński Sp. z o.o., sp.k

58-500 Jelenia Góra

ul. Karola Miarki 42
tel. +48 75 643 54 00

fax +48 75 643 54 03
e-mail:
biuro@prokostal.pl

www.prokostal.pl

www.ladzinski.pl

 

 

Firma Prokostal-Ładziński Sp. z o.o., spółka komandytowa należy do Grupy Ładziński, będącej przedsiębiorstwem rodzinnym.

 

Jako producent konstrukcji stalowych, od 2001 roku buduje swoją pozycję w branży metalowej,  specjalizując się w produkcji m.in.: elementów infrastruktury kolejowej, w tym wózków kolejowych, systemów wydobycia i rozdrabniania materiałów, systemów transportu i magazynowania materiałów sypkich, elementów dźwigów, mostów stalowych, konstrukcji przestawnych i antenowych.

 

O wysokiej jakości wyrobów oraz solidności i terminowości realizowanych przez firmę zamówień, świadczy wieloletnia i owocna współpraca z kontrahentami z: Polski, Niemiec, Austrii, Anglii, Luksemburga, Francji, Belgii, Szwajcarii. Zakład posiada certyfikat DIN EN 15085-2 o najwyższym poziomie certyfikacji CL1, pozwalający wykonywać kluczowe elementy do pojazdów szynowych. Firma wykonuje stałe i wysuwne platformy robocze, wykorzystywane w zakładach naprawczych taboru kolejowego. Umożliwiają one przeprowadzanie prac naprawczych i konserwatorskich na wszelkich składach kolejowych, niezależnie od ich szerokości. Platformy zabezpieczane są tzw. systemem duplex (powłoka cynku i farba proszkowa), który chroni cały zespół przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przez około 50 lat.

 

 

Od 2008 roku procesy produkcyjne w firmie realizowane są zgodnie z systemem jakości PN-EN ISO 9001-2008, przyznanym przez DEKRA. W zakresie spawalnictwa zakład posiada certyfikaty DIN EN ISO 3834-2, DIN EN ISO 1090 EXC3, nadane przez Instytut Spawalnictwa w Halle, które potwierdzają najwyższą jakość produkowanych wyrobów. Dzięki tym certyfikatom zakład może wykonywać konstrukcje, obciążone zarówno statycznie, jak i dynamicznie, takie jak: belki podsuwnicowe, elementy koparek, zwałowarek i dźwigów, maszty kolejowe, konstrukcje szybowe. 

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen