Deccan Odyssey

 

Trzecim luksusowym pociągiem w Indiach jest Deccan Odyssey. Zabiera pasażerów na siedmiodniowe wycieczki do położonych na północy subkontynentu stanów Maharasthra, Radżastan i Gujarat. Organizatorem eskapad jest ministerstwo kolei oraz Maharasthra Touristic Development Corporation. Klasa pociągu stawia go na równi z europejskim Orient Expressem czy Blue Train w RPA. Można nim podróżować z Bombaju do Ratnagiri, Sindhudurg, Goa, Belgaum, Kolhapur, Pune, Aurangabadu i Ajanta-Ellora.

 

Skład zestawiono z 21 indywidualnie klimatyzowanych wagonów, wyprodukowanych przez firmę Integral Coach w Chennai. Jedenaście z nich ma po 4 przedziały (9 m2 każdy). W dwóch wagonach, dysponujących presidential suite są po 2 przedziały (17 m2 każdy). Podróżni mogą korzystać z indywidualnych toalet, interkomu i telewizji. Jeden wagon przeznaczono na salę konferencyjną, łatwo przekształcaną w salon do tańca. Spełnia on również funkcje mobilnego centrum biznesowego, w którym 50 osób ma dostęp do komunikacji satelitarnej, Internetu, komputera z drukarką oraz centralki telefonicznej. Posiłki spożywane są w dwóch wagonach restauracyjnych Peshwa I i Peshwa II; w jednym wagonie salonowym urządzono bar. W karcie znajdują się indyjskie, orientalne i kontynentalne specjały, podawane przez stewardów w tradycyjnych strojach Maharshtrian.

 

 

Jak na luksusowy pociąg przystało, w składzie znajduje się również wagon spa (masaże, zabiegi upiększające). Oprócz tego są wagony z generatorami prądu, przechowalnią bagaży oraz przeznaczone dla obsługi. Ważną rzeczą są udogodnienia pozwalające na komfortową wycieczkę osobom niepełnosprawnym. Ceny za podróżowanie Deccan Odyssey skalkulowano na poziomie podobnym do innych, równie luksusowych pociągów.

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen