The Pride of Africa

 

W Republice Południowej Afryki nie tylko Blue Train oferuje komfortowe przejazdy turystyczne. Tamtejsze towarzystwo Rovos Rail jest operatorem pociągu The Pride of Africa, określanego w corocznych rankingach mianem najbardziej luksusowego składu na świecie. Rovos Rail proponuje podróż trwającą np. jedną dobę lub nawet dwa tygodnie (z Kapsztadu albo z Pretorii aż do Dar es Salaam w Tanzanii). Na trasie znajdują się niezwykłe miejsca, np. Wodospad Wiktorii w Zambii, pustynia w Namibii, Wielka Dolina Ryftowa czy rezerwat w prowincji Mpumalanga.

 

 

Pociąg zabiera 72 pasażerów. Podróżować można jedną z trzech klas zakwaterowania. W klasie Pullman jest 15 przedziałów po 7 m2 każdy, mających toalety i łazienki z prysznicami. Deluxe to dwuosobowe apartamenty z częścią
wypoczynkową i łazienką, liczące po 10 m2. Najdrożej jest w klasie Royal Suites. Cztery takie przedziały o powierzchni
16 m2 zajmują dwa wagony. Każdy przedział ma obszerny salon, sypialnię i urządzoną w stylu wiktoriańskim łazienkę

z wanną i prysznicem. Pociąg prowadzi również wagony restauracyjne i wypoczynkowe z panoramicznymi oknami.

W wagonach salonowych osobno mogą spędzać czas podróżni palący i niepalący. Ostatni w składzie jest wagon obserwacyjny z otwartym patio, mieszczący 32 osoby. Aby dodać podróży staroświeckiego stylu, na niektórych
odcinkach wagony ciągną starannie odrestaurowane parowozy.

 

Posiłki w wagonie restauracyjnym spożywane są srebrnymi sztućcami na eleganckiej porcelanie i lnianych obrusach. Porę jedzenia obwieszcza gong. Na kolację panowie zakładają wieczorowe garnitury, a panie eleganckie suknie. Obsługa czeka na polecenia pasażerów przez całą dobę.

 

 

Na liczącej ponad 6 tysięcy kilometrów trasie, podróżni kilka noclegów spędzają poza pociągiem. Tak jest np. w czasie zwiedzania Parku Narodowego Chore, gdy mieszkają w przestronnych domkach. Podczas wycieczek po okolicy środkiem lokomocji są luksusowe autobusy, łodzie lub samochody terenowe. Poza zwiedzaniem podróżni zapraszani są na ciekawe wykłady o kraju, jego historii i teraźniejszości.

 

Tak ekscytująca podróż sporo kosztuje. Mogą sobie na nią pozwolić ludzie z pokaźnym stanem konta. Pokonanie całej trasyw najlepszej z klas stanowi równowartość niezłego samochodu.

 

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen